تبلیغات
harfetazeh - ۲۰ عادت بدِ فروش، که باید حذف شان کرد

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 28 آذر 1395-12:33 ب.ظ
ماهنامه بازاریاب بازارساز – حسین بخشائی: پائولو کوییلو، نویسنده معروف، می گوید: همیشه بهترین راه را برای پیمودن می بینیم اما فقط راهی را می پیماییم که به آن عادت کرده ایم. در طول زمان همه ما گرفتار عادت هایی می شویم که ترک کردن شان سخت است. این عادت ها به تدریج به بخشی از شخصیت ما تبدیل می شوند و روی زندگی شخصی و کاری مان تاثیر نامناسب می گذارند.

در حرفه فروش و بازاریابی نیز افراد پس از مدتی دچار عادت هایی می شوند که اگر آنها را اصلاح نکنند، نمی توانند در مسیر پیشرفت گام برداند. در اینجا ۲۰ عادت فروش را که باید هرچه سریع تر ترک کنیم، به شما معرفی می کنیم. حتی اگر یکی از این عادت ها را هم در خود می بینید باید خیلی زود به فکر از بین بردن آن بیفتید.

20 عادت فروش که باید حذف شان کرد


۱- فقدان یا عدم توجه به اعتبارسنجی:
یک فروشنده حرفه ای باید بتواند به درستی اعتبارسنجی انجام دهد تا وقت خود را بیهوده برای افرادی که نمی توانند مشتری خوبی برای او باشند، سرمایه گذاری نکند.

۲- به تاخیر انداختن مشتری یابی:
یافتن مشتری جدید شریان حیاتی یک کسب و کار است و به همین دلیل تاخیر انداختن در این فرایند را باید از بین برد.

۳- عجله کردن در مرحله معرفی:
عدم اعتمادسازی کافی و عجله کردن برای فروش باعث می شود که خریدار احساس خوبی از ارتباط با فروشنده به دست نیاورد.

۴- استفاده از موضوعات بی ربط در گفت و گو با مشتری: باید سعی کنیم تا جایی که ممکن است از مسیر فروش خارج نشویم.

۵- عدم به روز رسانی مهارت های فروش:
مانند هر مهارت دیگری، مهارت های فروش نیز باید بنا به اقتضائات بازار و تغییر رفتار خرید مشتریان، به روز رسانی شوند.

۶- وابستگی به یک مشتری بزرگ:
اگر یکی از مشتریان بزرگ شما تصمیم بگیرد که دیگر با شما کار نکند، چگونه می خواهید ضرر از دست دادن او را جبران کنید. فلسفه پخش مویرگی این است که اگر روزی یکی از مشتریان کلیدی به هر دلیلی تصمیم به قطع همکاری گرفت، شرکت آنقدر در بازار نفوذ کرده باشد که بتواند این اتفاق را مدیریت کند. وابستگی به یک مشتری بزرگ باعث می شود که شرکت مجبور شود برای از دست ندادن او با هر شرطی که گذاشت کنار بیاید.

۷- عدم محصول شناسی:
فروشنده تا زمانی که اطلاعاتش در مورد محصول کامل نیست، نباید درباره آن با مشتری صحبت کند.

۸- بیشتر از گوش کردن، حرف زدن:
فروشنده باید سوال بپرسد، گوش کند و حرف های مشتری را با عبارات جدیدی برای خود او تکرار کند.

۹– نگاه صرفا کمّی به فروش: درست است که فروش با اعداد و ارقام سر و کار دارد اما آشنایی با مهارت های ارتباطی و روانشنانسی نیز بخش مهمی از آن را تشکیل می دهند.

۱۰- عدم تبدیل ویژگی ها به منافع: فروشنده باید به جای اینکه روی ویژگی های محصولش تمرکز کند با هوشمندی آن ویژگی ها را تبدیل به منافعی برای مشتری کند و در گفت و گو با مشتری روی آن منافع مانور دهد.

۱۱- ترس داشتن از قیمت:
خیلی از فروشنده ها هستند که حتی بیشتر از مشتری دغدغه قیمت را دارند. در صورتی که اگر فروشنده به اینکه با کار خود برای مشتری ارزش آفرینی می کند، اعتقاد داشته باشد، هیچ وقت قیمت به دغدغه ذهنی او تبدیل نخواهدشد.

۱۲- عدم پیگری کردن:
فروش با سفارش گرفتن تمام نمی شود. فروشنده ای که می خواهد فروش های تکرارشونده داشته باشد باید مطمئن شود که سفارش مشتری سر وقت و تمام و کمال به او تحویل داده می شود.

20 عادت فروش که باید حذف شان کرد


۱۳- عدم شناخت مشتری:
آیا مشتری شما در سایت هایی مانند لینکداین عضویت دارد؟ آیا شرکت مشتری شما وبسایتی دارد که از طریق آن بتوانید اطلاعاتی درباره آنها به دست بیاورید؟

۱۴- عدم شخصی سازی پیام:
پیام های بازاریابی باید برای هر مشتری شخصی سازی شوند و با توجه به نیازها، عادات، فرهنگ و رفتار خاصی آن مشتری به او ارائه شوند.

۱۵- اشتباه در گفتن یا نوشتن اسم مشتری:
در مکاتبات باید دقت شود که نام مشتری به درستی نوشته شود. همچنین در ارتباطات شفاهی باید نام مشتری درست بیان شود. به هیچ وجه نباید از مخفف کردن اسامی که گاه در روابط دوستانه به کار می رود، استفاده کرد. یک اشتباه تایپی کوچک می تواند به قیمت از دست رفتن یک معامله بزرگ تمام شود.

۱۶- استفاده از واژه های ناآشنا برای مشتری:
گاهی اوقات فروشنده برای آنکه برای خودش و شرکتش پرستیژ ایجاد کند، واژه هایی را به کار می برد که مشتری هیچ چیزی از آنها نمی فهمد. استفاده از واژگان انگلیسی برای این کار بسیار متداول است.
عباراتی همچون ERP، CRM و R&D شاید برای شما کاملا طبیعی باشد اما مشتری با آنها آشنایی ندارد. با زبان خود مشتری با او صحبت کنید.

۱۷- حدس زدن درباره خواسته مشتری:
به جای اینکه درباره خواسته مشتری حدس بزنید و آن حدس را پایه و اساس کار خود قرار دهید، خیلی راحت از او سوال بپرسید. فراموش نکنید که انسان ها تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند.

۱۸- زیادی به بروشورهای فروش متکی بودن: در فروشگاهی مشغول خرید کردن بودم که فروشنده ای وارد شد و بروشور محصولاتش را جلوی مشتری گذاشت تا اجناسش را بررسی کند و خودش رفت در گوشه ای ایستاد. در اینجا این فرد را نمی توان فروشنده نامید. او فقط یک حمل کننده بروشور است که سفارش مشتری را دریافت می کند.

۱۹- نامنظم بودن:
فروشنده ویترین یک شرکت است. کدام مشتری را سراغ دارید که مایل باشد از شرکتی خرید کند که ویترینش کثیف و به هم ریخته است؟

۲۰- همیشه عذرخواهی کردن یا هیچ وقت عذرخواهی نکردن:
همان طور که عذرخواهی نکردن از مشتری به خاطر اشتباهی که رخ داده نشان از بی توجهی و عدم مسئولیت پذیری فروشنده دارد، عذرخواهی کردن بیش از حد از مشتری هم نشان دهنده اعتماد به نفس پایین فروشنده است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

گفتگو با کسی که روزه رتبه یک ارشد شدگپی رتبه‌ی یک کارشناسی ارشد مدیریت گفتگو با کسی که روزه رتبه یک ارشد شد تاریخ رمان خارجی که قبل از مردن باید بخوانیدما برای شما فهرست خرید آماده کرده ایم، یک فهرست کتاب تایی به انتخاب همشهری جوانعصر ایران پاتایا، متفاوت تر از آن چیزی که فکر می کنید عکس آشنایی با شگفت انگیزترین هتل های یخی فروش ویژه پکیج لاغری توسط مهدی … راز مهم لاغری که متخصصین رژیم های غذایی از آن متنفرند ولی شما حتماً باید بدانید استخر،سونا و جکوزی فروش انواع فیلتر تصفیه آب مورد استفاده برای خالص سازی آب استخرآنچه مدیران باید بدانند مدیریت اثربخشآنچه مدیران منابع انسانی باید بدانند به گفته سوزان میسینگر، رییس سابق انجمن مدیریت بد لباس و بد تیپ ترین مرد جهان انتخاب شد عکسیکی از مشهورترین کج‌سلیقگی‌های زاکربرگ که ثروت او حداقل میلیارد دلار تخمین زده می عروس مد ارایشعروس مد ارایش عروس مد ارایش اموزش ارایشگریمعکس لباس زنانهعکس کیف و کفش زنانهفرمول نامِ من عشق است، آیا می شناسیدم؟چراغی آورده ام در پیشِ آفتاب که آفتاب را با این چراغ می بینم حاشا اگر چراغ نیاوری زندگی در حال جادوگری که روی درخت انجیر زندگی می‌کرد به لستر گفت یک آرزو کن تا آن را گفتگو با کسی که روزه رتبه یک ارشد شد گپی رتبه‌ی یک کارشناسی ارشد مدیریت گفتگو با کسی که روزه رتبه یک ارشد شد تاریخ انتشار فروش ویژه پکیج لاغری توسط مهدی خردمند راز مهم لاغری که متخصصین رژیم های غذایی از آن متنفرند ولی شما حتماً باید بدانید چگونه من رمان خارجی که قبل از مردن باید بخوانید ما برای شما فهرست خرید آماده کرده ایم، یک فهرست کتاب تایی به انتخاب «همشهری جوان» آنچه مدیران باید بدانند مدیریت اثربخش آنچه مدیران منابع انسانی باید بدانند به گفته سوزان میسینگر، رییس سابق انجمن مدیریت منابع عصر ایران پاتایا، متفاوت تر از آن چیزی که فکر می کنید عکس آشنایی با شگفت انگیزترین هتل های یخی عکس نامِ من عشق است، آیا می شناسیدم؟ چراغی آورده ام در پیشِ آفتاب که آفتاب را با این چراغ می بینم حاشا اگر چراغ نیاوری، آفتاب خود زندگی در حال جادوگری که روی درخت انجیر زندگی می‌کرد به لستر گفت «یک آرزو کن تا آن را بد لباس و بد تیپ ترین مرد جهان انتخاب شد عکس این مجله درباره انتخاب زاکربرگ برای این عنوان نوشت «شاید برخی از افرادی که در دنیای مجازی عروس مد ارایش عروس مد ارایش عروس مد ارایش اموزش ارایشگریمعکس لباس زنانهعکس کیف و کفش زنانهفرمول رنگ

مطلب ۲۰ عادت بدِ فروش، که باید حذف شان کرد در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :۲۰ عادت بدِ فروش، که باید حذف شان کرد
http://mofidestan.ir/20-%d8%b9%d8%a7%d8%af%d8%aa-%d8%a8%d8%af%d9%90-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%d8%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%ad%d8%b0%d9%81-%d8%b4%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b1%d8%af/


نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:- -


What causes the heels of your feet to burn?
شنبه 18 شهریور 1396 06:30 ق.ظ
If you are going for finest contents like myself,
just visit this site daily since it provides feature contents, thanks
What do eccentric heel drops do?
دوشنبه 16 مرداد 1396 12:18 ب.ظ
It is the best time to make some plans for the future and it
is time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting
things or suggestions. Perhaps you can write next articles referring to
this article. I wish to read more things
about it!
Foot Problems
سه شنبه 10 مرداد 1396 11:55 ب.ظ
This article is actually a nice one it assists new
web people, who are wishing in favor of blogging.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 12:14 ب.ظ
Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thank you
تخفیف ریحون
جمعه 24 دی 1395 07:37 ق.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

مهرسا
یکشنبه 28 آذر 1395 01:28 ب.ظ
دوست گلم وب جالبی داری ممنون میشم سری به ما هم بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم مرررسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر